Union County 2019 football schedules here

The following are the 2019 Union County high school football schedules:

UNION FARMERS
Sept. 7 Curtis, SI at Rutgers, 3:30 p.m.
Sept. 13 at Elizabeth, 7 p.m.
Sept. 21 at Westfield, 1 p.m.
Sept. 27 Plainfield, 7 p.m.
Oct. 4 at Watchung Hills, 7 p.m.
Oct. 11 at Linden, 7 p.m.
Oct. 18 Hunterdon Central, 7 p.m.
Oct. 25 at Bridgewater-Raritan, 7 p.m.
Nov. 1 Sayreville, 7 p.m.

ROSELLE PARK PANTHERS
Sept. 13 at South Hunterdon, 7 p.m.
Sept. 20 at New Providence, 7 p.m.
Sept. 27 at Dayton, 7 p.m.
Oct. 4 Brearley, 7 p.m.
Oct. 11 Manville, 7 p.m.
Oct. 18 at Bound Brook, 7 p.m.
Oct. 25 South River, 7 p.m.
Nov. 1 at Belvidere, 7 p.m.
Nov. 28 at Roselle, 10 a.m.

BREARLEY BEARS
Sept. 6 Cedar Grove, 7 p.m.
Sept. 13 at Belvidere, 7 p.m.
Sept. 20 at Dayton, 7 p.m.
Sept. 27 Manville, 7 p.m.
Oct. 4 at Roselle Park, 7 p.m.
Oct. 11 Bound Brook, 7 p.m.
Oct. 18 South Hunterdon, 7 p.m.
Oct. 25 at Dunellen, 7 p.m.
Nov. 1 New Providence, 7 p.m.

DAYTON BULLDOGS
Sept. 13 at New Providence, 7 p.m.
Sept. 20 Brearley, 7 p.m.
Sept. 27 Roselle Park, 7 p.m.
Oct. 4 South Hunterdon, 7 p.m.
Oct. 11 at Belvidere, 7 p.m.
Oct. 18 at Manville, 7 p.m.
Oct. 25 at Highland Park, 7 p.m.
Nov. 1 Bound Brook, 7 p.m.

GOV.LIVINGSTON HIGHLANDERS
Sept. 6 at North Plainfield, 7 p.m.
Sept. 14 Warren Hills, 2 p.m.
Sept. 20 at Rahway, 7 p.m.
Sept. 27 Voorhees, 7 p.m.
Oct. 4 at Johnson, 7 p.m.
Oct. 12 Summit, 1 p.m.
Oct. 25 Somerville, 7 p.m.
Nov. 2 Delaware Valley, 2 p.m.
Nov. 28 New Providence, 10:30 a.m.

SUMMIT HILLTOPPERS
Sept. 14 at Roselle, 2 p.m.
Sept. 20 at North Plainfield, 7 p.m.
Sept. 28 Rahway, 1 p.m.
Oct. 5 Somerville, 2 p.m.
Oct. 12 at Gov. Livingston, 1 p.m.
Oct. 18 at Warren Hills, 7 p.m.
Oct. 25 Voorhees, 7 p.m.
Nov. 2 Cranford, 2:30 p.m.

ELIZABETH MINUTEMEN
Sept. 6 at Hillsborough, 7 p.m.
Sept. 13 Union, 7 p.m.
Sept. 21 at Plainfield, 1 p.m.
Sept. 27 at Linden, 7 p.m.
Oct. 4 Westfield, 7 p.m.
Oct. 11 Watchung Hills, 7 p.m.
Oct. 18 at Ridge, 7 p.m.
Oct. 25 Piscataway, 7 p.m.
Nov. 1 at Hunterdon Central, 7 p.m.

HILLSIDE COMETS
Sept. 7 at Spotswood, 1 p.m.
Sept. 14 Bernards, 1 p.m.
Sept. 21 Johnson, 1 p.m.
Sept. 28 Roselle, 1 p.m.
Oct. 5 South River, 2 p.m.
Oct. 11 at Bishop Ahr, 7 p.m.
Oct. 18 at Delaware Valley, 7 p.m.
Oct. 26 Bound Brook, 1 p.m.

LINDEN TIGERS
Sept. 6 at Donovan Catholic, 7 p.m.
Sept. 14 at Westfield, 2 p.m.
Sept. 20 Watchung Hills, 7 p.m.
Sept. 27 Elizabeth, 7 p.m.
Oct. 5 at Plainfield, 2 p.m.
Oct. 11 Union, 7 p.m.
Oct. 18 at North Brunswick, 7 p.m.
Oct. 26 at St. Joseph’s, Metuchen, 1 p.m.
Nov. 1 Ridge, 1 p.m.

RAHWAY INDIANS
Sept. 13 Voorhees, 7 p.m.
Sept. 20 Gov. Livingston, 7 p.m.
Sept. 28 at Summit, 1 p.m.
Oct. 4 North Plainfield, 7 p.m.
Oct. 11 Cranford, 7 p.m.
Oct. 18 at Somerville, 7 p.m.
Oct. 25 at Warren Hills, 7 p.m.
Nov. 2 at St. Joseph’s, Metuchen, 2 p.m.
Nov. 28 Johnson, 10 a.m.

ROSELLE RAMS
Sept. 7 at South River, 1 p.m.
Sept. 14 Summit, 2 p.m.
Sept. 21 Delaware Valley, 1 p.m.
Sept. 28 at Hillside, 1 p.m.
Oct. 5 Bernards, 2 p.m.
Oct. 11 at Johnson, 7 p.m.
Oct. 26 Spotswood, 1 p.m.
Nov. 2 Highland Park, 2 p.m.
Nov. 28 Roselle Park, 10 a.m.

CRANFORD COUGARS
Sept. 13 Montgomery, 7 p.m.
Sept. 21 at Scotch Plains, 1 p.m.
Sept. 27 Somerville, 7 p.m.
Oct. 4 Immaculata, 7 p.m.
Oct. 11 at Rahway, 7 p.m.
Oct. 18 J.P. Stevens, 7 p.m.
Oct. 25 at North Hunterdon, 7 p.m.
Nov. 2 at Summit, 2:30 p.m.

JOHNSON CRUSADERS
Sept. 13 at Delaware Valley, 7 p.m.
Sept. 21 at Hillside, 1 p.m.
Sept. 27 Bernards, 7 p.m.
Oct. 4 Gov. Livingston, 7 p.m.
Oct. 11 Roselle, 7 p.m.
Oct. 18 at Middlesex, 7 p.m.
Oct. 25 at New Providence, 7 p.m.
Nov. 1 Dunellen, 7 p.m.
Nov. 28 at Rahway, 10:30 a.m.

WESTFIELD BLUE DEVILS
Sept. 14 Linden, 2 p.m.
Sept. 21 Union, 1 p.m.
Sept. 28 Watchung Hills, 1 p.m.
Oct. 4 at Elizabeth, 7 p.m.
Oct. 11 at Edison, 7 p.m.
Oct. 18 at Bridgewater-Raritan, 7 p.m.
Oct, 25 at Phillipsburg, 7 p.m.
Nov. 2 North Brunswick, 2 p.m.
Nov. 28 Plainfield, 11 a.m.

PLAINFIELD CARDINALS
Sept. 6 at Iselin Kennedy, 7 p.m.
Sept. 13 at Watchung Hills, 7 p.m.
Sept. 21 Elizabeth, 1 p.m.
Sept. 27 at Union, 7 p.m.
Oct. 5 Linden, 2 p.m.
Oct. 19 Franklin, 1 p.m.
Oct. 26 Scotch Plains, 1 p.m.
Nov. 1 at J.P. Stevens, 7 p.m.
Nov. 28 at Westfield, 11 a.m.

SCOTCH PLAINS RAIDERS
Sept. 13 at Carteret, 7 p.m.
Sept. 21 Cranford, 1 p.m.
Sept. 27 at Immaculata, 7 p.m.
Oct. 5 North Hunterdon, 2 p.m.
Oct. 12 Montgomery, 2 p.m.
Oct. 18 at Iselin Kennedy, 7 p.m.
Oct. 26 at Plainfield, 1 p.m.
Nov. 2 Colonia, 2 p.m.

NEW PROVIDENCE PIONEERS
Sept. 13 Dayton, 7 p.m.
Sept. 20 Roselle Park, 7 p.m.
Sept. 27 at Bound Brook, 7 p.m.
Oct. 3 at Manville, 7 p.m.
Oct. 11 at South Hunterdon, 7 p.m.
Oct. 18 Belvidere, 7 p.m.
Oct. 25 Johnson, 7 p.m.
Nov. 1 at Brearley, 7 p.m.
Nov. 28 at Gov. Livingston, 10:30 a.m.

– JR PARACHINI

COMMENTS