Union County Conference’s 2015 All Conference Girls’ Tennis here

UNION COUNTY CONFERENCE

GIRLS’ TENNIS

ALL-CONFERENCE TEAMS FOR 2015:

 

WATCHUNG DIVISION:

FIRST TEAM

First singles: Emma Verpoucke, Kent Place

Second singles: Ali Baiocco, Oak Knoll

Third singles: Kaitlin Dunleavy, Oak Knoll

First doubles: Jackie Grieco and

Maria Bambrick-Santoyo, Oak Knoll

Second doubles: Kendall Bloomfield and

Danielle DelRosso, Summit

SECOND TEAM

First singles: Kathy Ge, New Providence

Second singles: Rachel Rothenberg, Westfield

Third singles: Nicole DelRosso, Summit

First doubles: Rachel Schwartz and

Eliza Rustum, Summit

Second doubles: Maddie Levy and

Sarah Scheider, Westfield

HONORABLE MENTION

First singles: Mae Hoad, Summit.

Second singles: Ellie Falivene, Kent Place

Third singles: Ana Trajonovic, New Providence

First doubles: Julia Morgan and Connie Wu, Westfield

Second doubles: Lauren Kang and Caroline Maglaras, New Providence

Second doubles: Maggie Richard and Liz Kaminoff, Scotch Plains

TEAM CHAMPION: Oak Knoll

 

MOUNTAIN DIVISION:

FIRST TEAM

First singles: Jen Collins, Gov. Livingston

Second singles: Bethany Chen, Gov. Livingston

Third singles: Melissa Hilf, Gov. Livingston

First doubles: Victoria Thomaides and

Samantha Moy, Gov. Livingston

Second doubles: Jen Aronow and

Lauren Tawa, Gov. Livingston

SECOND TEAM

First singles: Anastasia Ellington, Plainfield

Second singles: Jasmine Ortiz, Plainfield

Third singles: Jacky Chacon, Roselle Park

First doubles: Charlotte Sessions and

Nicole Piriz, Roselle Park

Second doubles: Emma Didzbalis and

Julia Sorkin, Cranford

HONORABLE MENTION:

First singles: Chloe Levy, Cranford

Second singles: Jen Newport, Cranford

Second doubles: Jessica Cheng and

Hetshri Patel, Roselle Park

TEAM CHAMPION: Gov. Livingston

 

VALLEY DIVISION:

FIRST TEAM

First singles: Neli Vorobyou, Dayton

Second singles: Fabiana Suarez, Dayton

Third singles: Pam Fuks, Dayton

First doubles: Zoe Frei and

Melanie Schickler, Dayton

Second doubles: Rachel Engel and

Seana Flood, Dayton

SECOND TEAM

First singles: None selected

Second singles: Nicole Walker, Union Catholic

Third singles: Jessica Florendo, Union Catholic

First doubles: Kaitlyn Lowey and

Ivan Wijedara, Union Catholic

Second doubles: Jessica Vilarino and

Lindsey Rotoly, Union Catholic

HONORABLE MENTION:

Second singles: Yojana Thapa, Elizabeth

Third singles: Jyotsana Thapa, Elizabeth

TEAM CHAMPION: Dayton

COMMENTS